Notice Board

 19/2/2019 ,Holiday on account of 'Shiv Jayanti'.

There is change in school timing on 20th Feb 2019, Wednesday due to Inauguration Program of Our Atal Tinkering Lab, at the hands of Honourable Dr.Paknikar, Director of Agharkar Institute, Pune.

Guest of Honour - Dr. Chaitanya Mungi, IISER, Pune

Venue:- Sharda Sabhagruha, S.P.College Campus.(Head office S.P Mandali Premises)

Time :- 3 to 4.30 pm

School Timing : - 10.15 am to 2.20 pm.

Students of std 5 -9 to go home at 2.20 pm.


 4 students from std IX A and B will be participating in ‘ School Sansad’ organized by ‘Deepstambh’ .

Dates: 16th Feb and 17th Feb 2019

 Days: Saturday and Sunday

Timings: 9 am to 5 pm

Venue: Savitribai Phule Smarak, Ganj Peth, Pune- 411002

Instructions:-

1) Students will get their hall ticket on the day of practicals.

2) Students have to carry covered science journal and maths activity books (if not submitted).

3) Write your Seat No. on a white paper strip and stick it on the Journal.

4) Students should come in Regular Uniform.

5) Bring writing pad, writing material & Geometry Box.


BATCH 1

Date:

Thursday, February 21, 2019

Reporting Time : 9 am

 

Science Practicals

Time: 9.30 am to 11 am

 

Maths Practicals

Time: 11.15 am to 12.15 pm

 

BATCH 2

Date:

Thursday, February 21, 2019

Reporting Time : 11 am

 

Science Practicals

Time: 11.30 am to 1 pm

 

Maths Practicals

Time: 1.15 pm to 2.15 pm

 

BATCH 3

Date:

Thursday, February 21, 2019

Reporting Time : 1.30 pm

 

Science Practicals

Time: 2 pm to 3.30 pm

 

Maths Practicals

Time: 3.45 pm to 4.45 pm

 

BATCH 4

Date:

Friday, February 22, 2019

Reporting Time : 10.30 am

 

Science Practicals

Time: 11 am to 12.30 pm

 

Maths Practicals

Time: 1 pm to 2 pm

 


Batch 1

Sr. No

Seat. No

Student Name

1

 C012382

SAUNDANKAR ABHIJIT KIRAN

2

 C012383

SHAH ADITI ASHAY

3

 C012384

BARVE YASH KAUSTUBH

4

 C012385

ATRE VARAD MANDAR

5

 C012386

APTE RUCHA MANOJ

6

 C012388

JOSHI SIYA PRANESH

7

 C012389

JOG SHRUTI SHRIPAD

8

 C012392

KOPARDEKAR TEJOMAY SUDHANWA

9

 C012393

PATWARDHAN VEDANT NITIN

10

 C012395

PRATINIDHI YASHOWARDHAN ADITYA

11

 C012397

PATIL SWANAND BHALCHANDRA

12

 C012398

KULKARNI JANHAVI SANDIP

13

 C012399

KULKARNI SANIKA SHASHANK

14

 C012409

BHISGE SIDDHARTH MANOJ

15

 C012411

SABANE RIDDHI SACHIN

16

 C012412

KULKARNI ADHISHREE VITTHAL

17

 C012413

MHAISKAR TEJAS AJIT

18

 C012414

RAJIWADE HEMANT MAHESH

19

 C012415

PAWAR SARVESH SANDEEP

20

 C012416

GOKHALE AMEYA VIDYADHAR

21

 C012419

WALIMBE SOHAM AMIT

22

 C012422

HASABNIS SHARVARI YOGESH

23

 C012423

LIMAYE RASHMI RAVINDRA

24

 C012424

MIRAJKAR DHRUV MAHESH

25

 C012431

MODAK ADVAIT MANDAR

 


 

BATCH 2

Sr. No

Seat. No

Student Name

26

 C012432

GUJARATHI JANAK HEMANT

27

 C012434

AVACHAT OMKAR VINAY

28

 C012435

GOKHALE MUKTA AJIT

29

 C012436

DINKAR AMALA RAHUL

30

 C012437

MEHTA SOHAM ASHUTOSH

31

 C012438

PANSE CHINMAY SUDHANWA

32

 C012439

THAWARE SUMEDHA SHAILESH

33

 C012440

AVALASKAR MEHUL AMIT

34

 C012441

GUJARATHI MITALI MANGESH

35

 C012442

KAVATKAR AMRUTA SANTOSH

36

 C012444

DINKAR PRANAV RAHUL

37

 C012445

KULKARNI ANAYA DEVDATT

38

 C012446

PHATAK MRUNMAYEE MANDAR

39

 C012448

GUJARATHI OM AMOD

40

 C012450

SALUNKE KAPIL AVADHUT

41

 C012452

ARJUNWADKAR ATHARVA ASHUTOSH

42

 C012454

KULKARNI ARUNDHATI VIJAY

43

 C012462

JAGTAP PRATHAMESH SANJAY

44

 C012465

KINKAR KARTIK AJAY

45

 C012469

PORE PRANAV RAHUL

46

 C012473

JAKHADE ARYA JAYANT

47

 C012474

JOSHI TANAYA MAHESH

48

 C012477

JOSHI ARYA ANAND

49

 C012478

APTE PREET ASHUTOSH

50

 C012479

NAVLE AMIT ATUL

 

BATCH 3

Sr. No

Seat. No

Student Name

51

 C012480

KALE ARYAN MANOJ

52

 C012481

KSHIRSAGAR PRATIK PRASAD

53

 C012482

JOSHI REVA SAMEER

54

 C012483

KARANDIKAR SHREYA SUBHASH

55

 C012484

WAGH SANIKA MAYURESH

56

 C012485

SHAH NRUTAA SAUMITRA

57

 C012486

KULKARNI RADHA ROHIT

58

 C012487

KULKARNI TANAYA SANJAY

59

 C012488

NERLEKAR JANHAVI AJAY

60

 C012489

PANKAJ AJGAONKAR SWARAJ

61

 C012490

LONKAR VEDASHREE ATUL

62

 C012491

DESHPANDE ATHARVA SANJAY

63

 C012492

DALVI PRANAV KIRAN

64

 C012493

BABAR JANHAVI POPAT

65

 C012494

VIRKAR MRUDULA RAHUL

66

 C012495

PRABHUNE NEHAL YASHODHAN

67

 C012496

GURAV PARTH DATTATRAY

68

 C012497

ZANWAR LABHAM GOPAL

69

 C012498

MANDALE ROHAN MUKUND

70

 C012499

LATKAR NIDHI CHINTAMANI

71

 C012500

MUSNE ANUSHKA SHANTANU

72

 C012501

PARDESHI SHRUTI KEDARNATH

73

 C012502

SURYAVANSHI MAYURI ASHOK

74

 C012503

KHALE PRANJAL NAVAL

75

 C012504

GARUD PRANJAL SUJEET

 

BATCH 4

Sr. No

Seat. No

Student Name

76

 C012505

NINGUNE DAKSHAYANI GULAB

77

 C012506

RASAL SAHIL SUNIL

78

 C012507

NAHAR SOHAM PRASHANT

79

 C012508

MEHTA ARYAN NILESH

80

 C012509

KASTURE MANANKI NEERAJ

81

 C012510

AVACHAT MANAS SATISH

82

 C012511

ZURANGE JANHAVI YOGESH

83

 C012512

MANAGAONKAR ABHISHEK VISHWAS

84

 C012513

HONRAO RAJRAJESHWAR SHRIKANT

85

 C012514

ABHYANKAR RIYA RAJENDRA

86

 C012515

GHANWAT HARSHADA SAMEER

87

 C012516

JOSHI TEJAS ALIAS RAGHAV GIRISH

88

 C012517

DESHPANDE SARTHAK SWANAND

89

 C012518

GHANWAT VISHWAJEET RAJESH

90

 C012519

DESHPANDE SHWETA NITIN

91

 C012520

SAPRE MOHIT MAHESH

92

 C012521

JAGTAP KIRTI DHANANJAY

93

 C012522

RAVAL REVATI MAHESH

94

 C012523

PHATAK ADITI TEJAS

95

 C012524

KAWADE OM UMESH

96

 C012525

NIMBALKAR VIRAJ MEGHRAJ

97

 C012526

DESHMUKH AYUSH SANDEEP


  


Day: Saturday/ Sunday

Date: 23rd and 24th Feb ‘19

Std: 8-9

Time: 11.30 am- 2.30 pm

* Exhibition of 100 start-ups

*Talk by well- known entrepreneurs

*Report Writing Competition


Std: IX

Day: Friday

Date: 15/2/2019

Time: 10.30 am- 2.00 pm

Venue: Ganesh Kala Krida Manch


Day: Friday

Date: 22/2/2019

Time: 1.10 pm- 4.30 pm

Std: 7th-9th

Venue: Library